HOnor Roll

Dues Honor Roll

7/1/91 - Honor Roll

Noble Leslie DeVotie ($3,000–$4,999)

  • Ferdinand Schoedinger, '42
  • George McGlaughlin, '43
  • Thomas Parks, '56
  • Robert Applegate, '58
  • Brian Elmer, '58
  • Geoffrey Ryan, '90

Phoenix ($1000 - $2999)

  • Richard Bessom, '40
  • William White, '40
  • John Sterling, '41
  • George Howell, '42
  • Furman South, '43
  • Richard Fairbank, '43
  • Rodney Miller, '49
  • John Twiname, '53
  • Sidney Okes, '53
  • Glen Woolfenden, '53
  • Nelson White, '54
  • Robert Belden, '55
  • Curtis Reis, '56
  • Peter Huberth, '56
  • David Hugle, '56
  • John Follansbee, '57
  • Rudolph Metzner, '58
  • Ronald Demer, '59
  • Harris Palmer, '62
  • James Staid, '65
  • Robert Sebris, '72
  • James Gordon, '72
  • Vincent Shanley, '77
  • Stephen Goll, '77
  • Stephen Sinaiko, '89
  • David Einhorn, '91
  • Clayton Marshall, '92
  • David Martin, '94

True Gentleman ($500 -$999)

  • Frederick Ritter, '36
  • John Dowswell, '41
  • Jack Rice, '43
  • James Storer, '47
  • George Wallace, '47
  • Richard Rice, '49
  • Leonard Abraham, '49
  • James Armour, '50
  • Richard Crews, '52
  • Gordon Gowen, '52
  • John Denniston, '58
  • William Ainsworth, '58
  • James Day, '59
  • William Kerns, '61
  • Arthur Fetzer, '62
  • Wilbur Gregory, '62
  • Hal Sieling, '62
  • Thomas Cunningham, '63
  • Lawrence Hrebiniak, '64
  • Arthur Poole, '64
  • Hillard Huntington, '66
  • George Ashley, '67
  • Lyle Tuthill, '69
  • Albert Cleary, '75
  • Michael Jordan, '79
  • Peter Gooley, '86
  • Joshua Friedlander, '87
  • Robert Vallat, '87
  • Michael Giuli, '88
  • John Justice, '91
  • Daniel Roitman, '91
  • Michael Lamb, '92
  • Per Jacobson, '93
  • Matthew English, '93
  • George Taylor, '94
  • Kambiz Izadi, '97

Founders ($300-$499)

  • Robert J. Bauer Family Foundation, '0
  • John Hammond, '35
  • Robert Price, '36
  • Irving Merrill, '41
  • Thomas Shreve, '41
  • John Stewart, '47
  • Douglas Dillon, '48
  • William Johnson, '49
  • Hubert Hill, '52
  • Robert Warner, '53
  • Norman Geis, '54
  • Harold Hampson, '55
  • Stewart Maurer, '57
  • Robert Neuman, '58
  • William Standen, '58
  • C. Glenn, '59
  • James Russell, '60
  • William Wilson, '62
  • Thomas Zimmerman, '63
  • Glenn Andres, '64
  • Robert McCabe, '65
  • Peter Heylin, '65
  • Douglas Zirkle, '66
  • Louis Serpa, '71
  • Patrick Knapp, '73
  • Ross Herman, '77
  • Joel Schechter, '84
  • Michael Slusar, '86
  • Michael Burns, '86
  • Ralph Lambalot, '87
  • John Cabral, '87
  • Jeffrey Handelman, '87
  • Eric Yermack, '88
  • Kirkland Vashaw, '94
  • William Perez, '95

Phi Alpha (up to $299)

  • Samuel Jones, '28
  • Thomas Almy, '35
  • Jean Mitchell, '35
  • Robert Morton, '36
  • David Misner, '38
  • George Davis, '40
  • John Cole, '43
  • Louis Helmick, '43
  • Frederick McNair, '44
  • Fred Archibald, '45
  • Harry Middleton, '46
  • Edward Smith, '49
  • Robert Vance, '51
  • Floyd Brown, '52
  • Philip Reilly, '52
  • Will White, '52
  • John Bartholomew, '53
  • William Mann, '53
  • Robert Morrow, '53
  • Peter Fuller, '53
  • G. South, '53
  • Robert Hall, '54
  • Allan Blauth, '55
  • Lee Fingar, '55
  • J. Dillon, '55
  • Richard Estey, '55
  • Donald Huene, '55
  • John MacGuffie, '56
  • Richard Peterson, '57
  • Roy Hassel, '57
  • John Knapp, '57
  • William Schumacher, '57
  • Lawrence Teel, '57
  • John McCormick, '57
  • Robert Rasmussen, '58
  • Robert Knechtel, '58
  • Warren Wagner, '59
  • J. Hewitt, '59
  • James Hobson, '59
  • Richard Rogus, '59
  • Theodore Munday, '59
  • Arthur Geoffrion, '59
  • William Eshbaugh, '59
  • Paul Grannis, '60
  • David Ryan, '62
  • Eric Von Schilgen, '62
  • J. Brauner, '62
  • Byron Carlson, '62
  • Arthur Adams, '63
  • Marshal Case, '64
  • Robert Huley, '65
  • Anton Anderson, '65
  • George Trimberger, '65
  • Anthony Treadwell, '65
  • Gordon Kirkland, '65
  • Charles Suyo, '65
  • Robert Teague, '66
  • Alphonse Homicz, '67
  • Peter Greene, '68
  • Clarence Holland, '68
  • Henry Miller, '69
  • Gregg Otto, '69
  • Richard Cohen, '69
  • Joseph Carroll, '70
  • Bruce Earle, '70
  • William Kilmartin, '71
  • Myles Shimokawa, '71
  • Joseph Forsythe, '71
  • Brent Gunts, '72
  • Thomas Richardson, '73
  • Ronald Skalko, '73
  • Nathan Mann, '74
  • Robert Brennan, '75
  • George Grossmann, '75
  • Richard Hayes, '75
  • David Gilkeson, '76
  • Russell Dzurec, '77
  • Steven Klein, '77
  • Albert Millus, '78
  • William Woodward, '78
  • Carl Zapffe, '79
  • James Wylly, '79
  • George Tombropoulos, '80
  • Thomas Atkins, '80
  • Lawrence Lue, '81
  • James Beckett, '85
  • Michael Kraskow, '86
  • Stephen Letai, '86
  • James Dickey, '86
  • Dean Mead, '87
  • Andrew Milliken, '87
  • M. Saxman, '88
  • Richard Colvin, '88
  • Jack Flick, '88
  • Jasper Schaible, '89
  • Robert Ceske, '89
  • Rick Lowe, '90
  • Robert Little, '90
  • Jamie Wright, '90
  • Todd Girshon, '90
  • Carl Wu, '91
  • Peter Gutmann, '91
  • Daniel Markofsky, '91
  • Carmine Frumiento, '91
  • Steven Yodowitz, '91
  • Steven Ringkob, '92
  • Stephen Kovacs, '92
  • Robert Tomeny, '92
  • Gregory Coladonato, '93
  • Daniel Noll, '93
  • Christian Bonn, '94
  • Brian Anderson, '94
  • Brian Nicholson, '94
  • Edward Eigel, '94
  • Douglas Greer, '95
  • Thomas Viehe, '95
  • Neil Jain, '96
  • Jonathan Kloos, '96
  • Adam Lorenz, '96
  • Christopher Tuozzolo, '96
  • Russell Zusi, '97
  • Jonathan Mills, '97
  • Jacob Sacks, '97
  • Andrew Rietbergen, '97
  • Andrew Smith, '97
  • Andrew Tumilowicz, '97
  • Matthew Faris, '98
  • Steven Klein, '98
  • Bradford Buonasera, '98
  • Michael Roberts, '99
  • David Shaw, '99
  • Philip Righter, '99
  • Michael Gretczko, '00
  • Benjamin Salter, '03